Skandynawskie Linie Lotnicze SAS w Polsce

   


 

[2006-09-22]

SAS Cargo wprowadza zamówienia przez internet

Skandynawska spółka transportu lotniczego przystępuje do Cargo Portal Services, dzięki czemu spedytorzy będą mogli składać i potwierdzać swoje zamówienia bezpośrednio przez internet.

Dzięki temu, że system Cargo Portal Services jest zintegrowany z systemami przedsiębiorstw przewozowych, spedytorzy będą mieli bezpłatny dostęp do aktualnych i dokładnych informacji na temat rozkładów lotów, możliwości przewozowych, przydziałów przestrzeni i przepływu towarów. Ponadto spedytorzy będą mogli składać i potwierdzać swoje zamówienia w czasie rzeczywistym. Oczekuje się, że SAS Cargo pojawi się na tym portalu jesienią 2006 roku.

„To kolejny krok naprzód w rozwoju strategii IT spółki SAS Cargo, gdziewciąż pracujemy nad tym, żeby poprawić jakość naszych usług i produktów za pomocą technologii IT. Chcemy ułatwić klientom robienie interesów z SAS Cargo oraz zoptymalizować posługiwanie się informacjami, które już znajdują się w naszych systemach IT”, mówi Kenneth Marx, prezes i dyrektor zarządzający SAS Cargo Group A/S.

Cargo Portal Services
Obsługiwany przez Unisys, Cargo Portal Services oferuje swoim klientom możliwość elektronicznego składania zamówień dotyczących spedycji towarów w transporcie lotniczym. SAS Cargo jest ósmym światowym przewoźnikiem, który dołączył do Cargo Portal Services, CPS. Portal ten został zaprojektowany we współpracy z głównymi firmami spedycyjnymi i przewozowymi i jest obsługiwany przez Unisys. Z usług CPS korzystają takie spółki jak American Airlines, Air Canada, Austrian Airlines, KLM, Northwest Airlines, United Airlines i teraz SAS Cargo.

Spedytorzy mają bezpłatny dostęp do CPS zarówno przez internet (www. CargoPortalServices.com), jak i za pośrednictwem bezpiecznych połączeń pomiędzy systemami. Na portalu CPS można znaleźć ponad 5500 oddziałów 2500 firm spedycyjnych z 95 krajów.

wersja do druku  wersja do druku

Skandynawskie Linie Lotnicze SAS są obecne w Polsce od 1957 roku.
SAS jest jednym z członków założycieli sojuszu "Star Alliance", który powstał w 1997 r jako zintegrowana międzynarodowa sieć transportu lotniczego.

Star Alliance W skład Star Alliance wchodzi 25 renomowanych linii lotniczych oraz 2 linie regionalne: Aegan, Air Canada, Air China, Air India, Air New Zealand, ANA, Asiana Airlines, Austrian, Avianca, Brussels Airlines, Copa Airlines, Egyptair, Ethiopian Airlines, Eva Air, LOT Polish Airlines, Lufthansa, SAS Scandinavian Airlines, Shenzhen Airlines, Singapore Airlines, South African Airways, SWISS, TAP Portugal, THAI, Turkish Airlines, United Airlines. Członkowie regionalni: Adria Airways i Croatia Airlines.
Dzięki swoim partnerom "Star Alliance" może zaoferować pasażerom największy system połączeń lotniczych na świecie. Flotę należącą do "Star Alliance" stanowi ponad 4 650 samolotów, które oferują ponad 18 500 połączeń dziennie do 1 330 portów lotniczych w 192 krajach.
Sojusz przewozi rocznie średnio 641 milionów pasażerów, co czyni Star Alliance największym sojuszem lotniczym na świecie.

www.flysas.pl

www.staralliance.com

© Copyright Rekta Consulting 2004-2016