Skandynawskie Linie Lotnicze SAS w Polsce

   


 

[2004-12-15]

SAS Cargo zwiększa możliwości przewozowe na trasach z Ameryki Północnej

Od 5 listopada SAS Cargo rozpoczyna współpracę z Korean Air Cargo dotyczącą nowej trasy przewozów transportowych z Chicago do Oslo.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej umowy. Zwłaszcza nasi klienci z branży naftowej będą mogli skorzystać z tego połączenia, dzięki któremu sprzęt z Chicago wysłany w weekend dotrze na platformy wiertnicze Morza Pólnocnego na początku tygodnia”, powiedział Kenneth Marx, Managing Director SAS Cargo Group.

Umowa z Korean Air Cargo dotyczy kupna przestrzeni ładunkowej transportowca Boeing 747-400, który będzie odlatywać z Chicago. Jest to nowa trasa, biegnąca dookoła świata, z postojami w Seulu, Chicago, Oslo i Seulu. SAS Cargo kupił 50 ton przestrzeni ładunkowej na trasie z Chicago do Oslo. Pierwszy odlot z Chicago w piątek 5 listopada o godzinie 20.

SAS Cargo już korzysta z dwóch transportowców Korean Air Cargo latających raz w tygodniu z Nowego Jorku do Kopenhagi i Oslo. SAS Cargo współpracuje także z Singapore Airlines Cargo na trasie z Chicago do Kopenhagi, ale to połączenie zostanie zawieszone z kocem października i umowa z Korean Air Cargo pozwoli zastąpić utracone w ten sposób możliwości przewozowe.

Dzięki zawartej umowie SAS Cargo ma do dyspozycji łącznie 150 ton na pokładach transportowców latających między Ameryką Północną i Skandynawią. Jedną z zalet takiego rozwiązania jest możliwość przewożenia większych ładunków, samochodów, koni i innych przesyłek, które nie mieszczą się w przedziale towarowym samolotów pasażerskich.

SAS Cargo

SAS Cargo korzysta już z przewozów towarowych na pokładach samolotów pasażerskich latających pomiędzy USA a Skandynawią, z Seattle, Chicago, Nowego Jorku i Waszyngtonu. Większe miasta w USA połączone są dobrze rozwiniętą siecią połączeń samochodowego transportu ciężarowego. SAS Cargo ma swoje przedstawicielstwo w USA oraz terminal towarowy w Newark w stanie New Jersey. SAS Cargo jest członkiem sojuszu WOW, do którego należą także Lufthansa Cargo, Singapore Airline Cargo oraz Japan Airlines Cargo.

W 2003 roku SAS Cargo miał obroty w wysokości 324 milionów euro. Firma zatrudnia 1250 pracowników w Skandynawii i 130 poza nią.

wersja do druku  wersja do druku

Skandynawskie Linie Lotnicze SAS są obecne w Polsce od 1957 roku.
SAS jest jednym z członków założycieli sojuszu "Star Alliance", który powstał w 1997 r jako zintegrowana międzynarodowa sieć transportu lotniczego.

Star Alliance W skład Star Alliance wchodzi 25 renomowanych linii lotniczych oraz 2 linie regionalne: Aegan, Air Canada, Air China, Air India, Air New Zealand, ANA, Asiana Airlines, Austrian, Avianca, Brussels Airlines, Copa Airlines, Egyptair, Ethiopian Airlines, Eva Air, LOT Polish Airlines, Lufthansa, SAS Scandinavian Airlines, Shenzhen Airlines, Singapore Airlines, South African Airways, SWISS, TAP Portugal, THAI, Turkish Airlines, United Airlines. Członkowie regionalni: Adria Airways i Croatia Airlines.
Dzięki swoim partnerom "Star Alliance" może zaoferować pasażerom największy system połączeń lotniczych na świecie. Flotę należącą do "Star Alliance" stanowi ponad 4 650 samolotów, które oferują ponad 18 500 połączeń dziennie do 1 330 portów lotniczych w 192 krajach.
Sojusz przewozi rocznie średnio 641 milionów pasażerów, co czyni Star Alliance największym sojuszem lotniczym na świecie.

www.flysas.pl

www.staralliance.com

© Copyright Rekta Consulting 2004-2016